Obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży

Kto z nas nie był w czasach swojej młodości lub później na obozie lub kolonii? No praktycznie nie ma takich osób, które kiedyś by gdzieś nie wyjechały ze swoją klasą lub grupą przyjaciół na wyjazd w Polskę lub za granicę. W okresie wakacyjnym jak i przed mamy wysyp wielu dobrych ofert i zawsze się coś dla każdego znajdzie. Najczęściej takie wyjazdy są organizowane w szkołach i dzięki temu są tańsze i dobrze zorganizowane, ponieważ te osoby robią to od wielu lat. Bardziej usportowiona młodzież co najmniej raz w roku jeździ na tzw. Obozy sportowe, które mają za zadanie dobrze przygotować zawodników do sezonu. Zazwyczaj odbywają się one w przygotowanych do tego ośrodkach, które muszą być zlokalizowane w pobliżu np. boisk czy pływalni lub jakiejś sali gimnastycznej. Warto także zainteresować się ofertą w ferie zimowe, ponieważ możemy teraz znaleźć świetne okazje do wyjazdu za granicę w Austriackie Alpy czy do Włoch za naprawdę niewielką cenę. Tak jak z obozami sportowymi, jeśli nasze dziecko ma jakąś pasję coś czym się interesuje np. uwielbia zwierzęta, czy sport, dobrze jest szukać wyjazdów wedle tych zainteresowań, gdzieś gdzie mogłoby uczestniczyć w tych zajęciach, które lubi i przy okazji poznać coś nowego.

uśmiechnięte dzieci

Ważną rzeczą przy wyjeździe na kolonie dziecka jest to czy ono samo wyraża zainteresowanie takim wyjazdem. Głupio by było zmuszać je na siłę przez co absolutnie w żaden sposób nie będzie się tym wyjazdem cieszyć. Jeśli już takie zainteresowanie wyraża musimy się zastanowić jak przeżyje ono rozłąkę na 10 lub 14 dni z rodzicami i swoim domem. Dziecko musi potrafić samemu zadbać o siebie czyli ubrać czy umyć. Musi także umieć kupić potrzebne sobie rzeczy lub nie bać się w tym kogoś poprosić.

Należy także wcześniej zadbać o przygotowanie do takiego wyjazdu i najlepiej zrobić sobie listę co dziecko będzie potrzebować i systematycznie jak nam się będzie przypominać dopisywać do niej niezbędne rzeczy.

Koniec końców takie wyjazdy są super i zabieramy ze sobą z nich niezapomniane wspomnienia i śmieszne historie, które potem będziemy mogli opowiadać przez długie lata.