Jak uczyć się do sesji?

Sesja to z pewnością najmniej lubiany okres przez wszystkich studentów. Jest wtedy najwięcej tego czego chyba wszyscy najbardziej nienawidzą czyli uczenia się. Jeśli na zależy na kontynuowaniu nauki na naszym kierunku, trzeba niestety odłożyć wszystkie przyjemności i rozrywki na bok, które mogłyby nas rozkojarzyć. Bo jeśli wybraliśmy się na kierunek ale kompletnie nam on nie pasuje i nie mamy o niczym pojęcia to najlepiej się nie kłopotać w zaliczanie i od razu zrezygnować i zastanowić się na czymś innym. Najgorsze jest właśnie gdy dostaliśmy się na jakiś kierunek ale nie czujemy się na nim dobrze, nic dobrego z tego w przyszłości raczej nie wyniknie choć zdarzają się takie przypadki. Jednak jeśli jesteśmy na upragnionym kierunku i za wszelką cenę pragniemy zdać i ograniczyć ilość poprawek to o co musimy zadbać najbardziej?

Przede wszystkim nauka do sesji nie zaczyna się na 2 czy 3 dni przed egzaminami, najlepszym sposobem uczenia jest uczenie się systematyczne od pierwszych zajęć. Należy sobie stopniowo przeglądać materiały i chociaż raz przeczytać wszystkie notatki z danego dnia co tydzień od października, a gdy przyjdzie termin zaliczenia będziemy wszystko elegancko pamiętali. Jeśli mamy dużo przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka warto rozwiązywać dużą ilość zadań z podręczników i wykonywać dużo ćwiczeń, bo jak wiadomo trening czyni mistrza!

Kiedy sesja się zbliża dobrze jest zadbać o dobry sen i się regularnie wysypiać. Istnieją także osoby, którym nauka lepiej wchodzi kiedy siedzą po nocach, lecz potem za dnia są oni jak rozkojarzeni i zamuleni jak przysłowiowe „zombie”, które po przyjściu do domu pada na twarz i przesypia aż do rana. Ważne jest także aby nie faszerować się energetykami lub kawą, ponieważ na krótką metę dadzą one efekt lecz potem nadejdzie kryzys i nic już na to nie poradzimy.

Ważną rzeczą jest także to aby pozbyć się wszystkich rozkojarzeń takich jak Facebook czy inne komunikatory, które będą nas ciągle rozpraszać. Najlepiej schować głęboko telefon do szafy i ograniczyć użycie Internetu do minimum.