Gry planszowe dla każdego

gra planszowa monopol

Gry planszowe mimo dominacji programów telewizyjnych i gier komputerowych nadal cieszą się niesamowitą popularnością. Pozostają świetną alternatywą na wspólne spędzanie czasu zarówno w gronie rodzinnym, jak i w gronie znajomych na tak zwanych „posiadówach”. Takie gry to pewny sposób na godziny wypełnione dobrą zabawą i poprzez oferowaną różnorodność gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Co stanowi o takiej popularności gier planszowych? Jednym z najważniejszych czynników jest to, że świetnie sprawdzają się przy integracji, jednakowo w przedszkolach, szkołach czy imprezach wśród grona dorosłych ludzi. Furorę robią gry przeznaczone specjalnie na imprezy, które przez swoją formę na pewno rozrusza nawet najbardziej znudzone towarzystwo. Jeżeli chcemy stać się posiadaczami którejś z ciekawych gier planszowych, wystarczy udać się do hipermarketu lub sklepu z zabawkami takiego jak https://heyandplay.pl/category/gry-planszowe, a tam będzie czekał szeroki wybór planszówek, które możemy szeregować pod kilkoma aspektami.

Tematyka gry

Gra planszowa może mieć różną tematykę. Od przygodowej, strategii, po takie wymagające przedsiębiorczości (chyba nikomu nie trzeba przypominać zabawy w Monopoly?) Nawet jeżeli mamy już pierwotną wersję, pamiętajmy o tym, że istnieje wiele wersji tych samych gier, które znamy od zawsze.

gra planszowa

Ilość graczy

Zwykle na pudełku wyraźnie możemy znaleźć informację o tym, dla ilu osób ma być przeznaczona gra. Na rynku dostępne są gry dla dwóch osób, ale również takie, w które może zagrać nawet 10 osób! Oczywiście nie musimy się sztywno stosować do tych zasad, a to, jak i w ile osób będziemy grać, zależy tylko od naszych granic kreatywności.

Wiek graczy

Jedne sprawdzą się świetnie dla kilkuletnich dzieci, inne będą trudne nawet dla ich rodziców. Oznaczenie wieku na pudełku pomoże nam określić, dla kogo dana gra będzie odpowiednia. Oczywiście na rynku nie istnieją tylko gry o bardzo łatwym i bardzo trudnym poziomie trudności, ale też takie, przy których każdy będzie się dobrze bawić. Właśnie takie gry najczęściej spisują się na spotkaniach towarzyskich – każdy rozumie zasady i może się świetnie bawić.

Czasy, w których żyjemy – natłok informacji, życie ze smartfonem w dłoni czy ilość programów telewizyjnych, które kradną naszą uwagę, czasami jest lepiej zwolnić, wyjąć naszą ulubioną grę planszową, zaprosić kilku znajomych i spędzić razem czas, dobrze się bawiąc, rzucając kostkami i przesuwając pionki na planszy, dążąc do wygrania partii.